| parishiltonbia a întrebat:

Cum se trateaza mainile rosii, aspre si cu bubite din cauza frigului? Adica stiu ca exista creme dar la mine nu functioneaza. Idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Crema de galbenele e cea mai buna.Trece in 2-4 zilebig grinam incercat eu pentru aceeasi problema.Fa-te binewinking

4 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

O crema de maini pe baza de glicerina, e f buna.

| parishiltonbia explică:

Mentionez ca dau funda dupa ce apar rezultate.

| Gabime a răspuns:

Iti recomand cremele de maini de la Neutrogena. Sunt ideale pentru iarna si protejeaza extraordinar de bine pielea, chiar si in zilele cu temperaturi foarte scazute, asa cum avem zilele astea. Contin glicerina, de patru ori mai multa decat alte creme si hidrateaza in profunzime. Eu folosesc varianta concentrata si nu mai am deloc probleme cu maini uscate sau aspre. De obicei nu foloseam creme de maini pentru ca ramaneam cu o senzatie neplacuta din cauza ca nu intra in piele. Dar cu Neutrogena nu am avut problema asta, intra imediat in piele si nu lasa niciun fel de senzatie neplacuta.

| popaalexandrina1 a răspuns:

Trebuie sa fii atenta sa nu faci o alergie la temperaturi ridicate, incearca inainte sa iesi din casa in sezonul rece sa te dai cu o crema f grasa pe maini, sterge-ti mainile f bine dupa ce te speli pe maini, pune manusi in maini. Uite am citit acum cateva zile un articol foarte interesant aici : www.academiapacientului.ro. Cauta articolul cu Totul despre alergii. Sau te pot indruma chiar eu http://www.academiapacientului.ro/totul-despre-alergii/. Sanatate multa.