| SaraXDxSarii a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Am o întrebare, în cât timp se va omorî nervul de la o măsea? Sau există să îmi facă o injecţie în care îţi omoară nervul pe loc? Am nevoie de răspuns urgent! Mă doare măseaua de mă peeeşşş. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi la dentist. Daca e infectie iti va trata mai intai maseua.
Apoi daca e nevoie de scos nervul face o mica injectie (nu doare), apoi in scoate.

1 răspuns:
| SimonaMaria869 a răspuns:

Du-te la stomatolog sa-ti scoata nervul, e serios, se poate si infecta si dupa trebuie sa-ti scoti maseaua.