| narcuz a întrebat:

Doare cand iti omoara nervul la o masea? E suportabil? Cam cat timp dureaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MonicaIstrate a răspuns:

De obicei nu doare pentru că la o pulpectomie se face anestezie. Timpul variază în funcție de modalitate dar si de câte canale are măseaua, să nu fie calcificat vreun canal etc. Important în ziua respectivă să nu consumi cafea pentru a-și face anestezia efectul cât mai bine. Succes!