| Georgetlmn334e2 a întrebat:

Am nevoie de reteta pentru benadryl, adderall sau niquil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

INTREABA la farmacie.
Daca sunt medicamente clasice, sa zicem pentru raceala, vei primi.
Pt antidepresive, antibiotice, unele calmate si altele va trebui reteta
Unde se incadreza medicamentele tale? SI cine ti le-a recomandat?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta poti intreba la orice farmacie, ca nu avem medici si nici farmacisti aici.

| Georgetlmn334e2 explică (pentru Violleta2022):

Atunci de ce raspunzi? incompetenta dracu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Georgetlmn334e2):

In cazul asta, incompetenta este doar maica-ta, care te-a facut si nu te-a educat!

| monkeystts a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu vorbești violeta? iti petreci sute de ore pe un site care nici nu cred ca plateste pentru a face puncte răspunzând la întrebări random doar de dragul sa raspunzi.te rog fa ceva cu viata ta aia jalnica pe jumătate terminata si gaseste un loc de munca.

| brokxy a răspuns:

Astea ce spui tu sunt medicamente psihiatrice pentru anxietate, depresie etc. Stiu prea bine. Fara reteta de la doctor nu primesti. Sorry

| Georgetlmn334e2 explică (pentru brokxy):

Nici una din alea 3 nu au legătură cu anxietatea sau depresia

| gugugugu a răspuns:

Pentru adderall sigur ai nevoie, este pentru tratament ADHD. Benadryl si Nyquil - probabil ca nu ai nevoie de reteta. Dar ce vrei sa "gatesti "?

| Georgetlmn334e2 explică (pentru gugugugu):

Motiblve personale