| muffinfactory a întrebat:

Am niste puncte negre pe nas si nu stiu cum sa scap de ele. Ce crema as putea folosi? (daca puteti sa-mi spuneti ceva din propria experienta) Mersi! Fundabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Am incercat gel Avon Solutions Completely Clean si Avon - Clearskin Pore Penetrating, in special al doilea, este foarte bun, recomand! happy De asemenea, de la Garnier Pure Active, un gel pentru cosuri si puncte negre.
Pe de alta parte, poti incerca altceva : Amesteca un albus de ou si o lingura de suc proaspat de lamaie si bate-le pana incepe sa se formeze o spuma. Rupe cateva bucati dintr-un servetel, iti trebuie una pentru nas, una pentru barbie si una pentru frunte. Inmoaie apoi bucatile in spuma preparata. Lipeste-le repede pe fata, altfel se usuca! Ramai asa 20-30 de minute, dupa care dezlipeste benzile si aia e.
Ce-am mai incercat si-ti recomand este o baie in aburi. Pune la foc o oala larga cu putina apa pe fund, iar cand da in clocot, aseaza-te cu fata deasupra ei si acopera capul cu un prosop. Ramai asa macar 5 minute!
Bafta!

| muffinfactory explică (pentru xClementine):

Vreau sa-mi cumpar si eu de la avon, dar nu stiu care dintre ele, stiu ca sunt 3 produse pentru puncte negre, tu de care zici ca e mai buna? big grin

| xClementine a răspuns (pentru muffinfactory):

Dupa parerea mea, pentru puncte negre si cosuri, gama Clearskin Professional este cea mai buna! happy

| Azµre a răspuns:

Poți face terapie cu aburi, așa ies punctele negre happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi mai indicat sa consulti un medic de specialitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit un gel de fata de la Avon din gama Clearskin. Chiar a dat rezultate. Incearca si tu!

| AsTheLove a răspuns:

Buna muffinfactori,
Oh, da, aceasta este o problema adolescentina.Si eu o aveam si am scapat de ele ca prin cosuri:le-am ''spart''.Dar daca ti-e frica sau nu vrei sa ''spargi nimic'' atunci iti pot recomanda o crema cu propolis de la un magazin naturist.Si cu aia merge.In maxim 5 zile dispare tot de pe fata!

Multa bafta!
AsTheLove

| Karmesytta a răspuns:

Am o gramada de creme si geluri, din pacare foarte putine isi fac efectul dar nu vizibil.Eu m-am pus si le-am stors si dupa ma dadeam in fiecare seara cu spirt.

| alinutz33311 a răspuns:

Poti cumpara de la Plafar crema cu propolis! Eu am folosit, cosurile si punctele negre trec in maxim 1 saptamana! O folosesti in fiecare seara si dormi... Dimineata pielea nasului ( sau unde o folosesti ) este fina! Succes!

| Andrei_Denis_1999 a răspuns:

Am un frate mai mare care a scapat de punctele negre folosind pasta de la pix happy este mai dureroshappy dar cu ajutorul unei paste goalehappy poti sa tragi punctele negre foarte usorhappy doar trebuie sa apesi cu pasta de pix pe ele si vor disparea happy! Sper ca te-am ajutat!