| anonim_4396 a întrebat:

Am o chestie pe limba alba si urat mirositoare...stiti ce ar putea fi? si ce ar trebui sa fac sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Spala-te pe dinti sau nu stiu. Daca e alba si urat mirositoare poate fi ciuperca.Insa sa speram ca nu e.

| octavianpas a răspuns:

Sterge-ti limba cu bicarbonat pus pe un bandaj si dupa aceea pulverizeaza First de la Forever. E ciuperca de la antibiotic.

| alex2009 a răspuns:

Eu cred ca cea mai buna solutie este sa mergi la doctor el va sti cu siguranta care este problema si cum sa o rezolvi.

| hrdcore a răspuns:

Ciuperca, dar mai spala-te pe dinti

| Razvy197 a răspuns:

Ciupearca, si se trateaza cu glicerina, dar intreaba dr.

| elvisedy a răspuns:

Foloseste aloe first.

| criss:) a răspuns:

Probabil o ciuperca... spala-te pe dinti si foloseste apa de gurawinking. asa o sa treaca.

| martha a răspuns:

Cred ca e Candida. Fugi la doctor!

| andreea14 a răspuns:

Poate sa fie o ciuperca
Cel mai bine du-te la medic
El/Ea iti poate da raspunsul cel mai bun
Nu noiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce te speli pe dinti, iei o lingurita si iti cureti limba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti un examen coproparazitologic pentru depistarea bacteriei helicobacer pylori. Cel mai probabil asta e cauza. Vei urma un tratament cu antibiotice f puternic si scapi de toate problemele. Testul costa 35 lei si il poti face la orice centru medical (Sanador, MedLife, etc.). Bafta!