| puffy999 a întrebat:

De ceva timp ma trezesc cu o chestie alba pe limba,cum as putea sa scap de ea,am incercat cu bicarbonat, dar nu merge...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Cand mi-am muscat limba, rana tot alba era.nu am dat cu bicarbonat, s-a vindecat de la sine.probabil ti-ai muscat si tu, limba, stai linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai candidă. mergi la un medic orl și fă-ți un exudat faringian.

| AKARA0 a răspuns:

Spala-te pe dinti

| puffy999 explică (pentru AKARA0):

M-a spal de 3 ori pe zi! nu este vorba de igiena orala

| Teodorel a răspuns:

Are si un prieten, se numeste limba geografica, suna mai bine in engleza, 2%din oameni au asa ceva
Nu se cunoaste cauza sau remediul :-(

| Andutu21 a răspuns:

Nu ai zis si daca ai sau nu simptome.
Dureri / usturimi orice care deranjeaza.

| lolyanna a răspuns:

Incarca sa faci "spalaturi" cu ulei de cocos, dupa cateva zile mi-a disparut de pe limba albul.15 minute dimineata, inainte sa mananci, ia-ti o lingura de ulei de cocos(daca sta la frigider ii tare, dar daca ii lasat la temperatura camerei este lichid) si exact cum ai face cu apa de gura,"plimba"uleiul prin gura. Dupa, scuipa intr-un cos de gunoi pentru ca ar putea infunda cu timpul chiuveta(fiind foarte gras ) Ai grija sa nu inghiti uleiul pentru ca el practic absoarbe toxinele din organism (in 15 minute cam tot sangele din corp ajunge si pe la gura) si atunci absoarbe si acel alb. Dupa te speli pe dintihappy