| Lusiaa a întrebat:

Am o întrebare,cei care au/avut polipi și au făcut operatie,v-au luat sange sau analize,sau v-au băgat branule in mana? Am frica foarte foarte mare de ace,nu pot sa le suport,leșin,am trecut prin traume mari,trebuie să fac operația asta și vreau să știu dacă îmi face ceva :/ daca mi-ar face (luare de sânge sau Whatever) în timpul anesteziei n-ar fi problema, dar meh 'mi-e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Anestezia tot cu seringa se face. Inteleg, multi au aceasta trauma, cui ii place sa fie intepat, dar te gandesti ca totul e pana la urma spre binele tau.

| Lusiaa explică (pentru sweetangels):

Am înțeles că se face cu mască..hm mersi de răspuns

| sweetangels a răspuns (pentru Lusiaa):

Daca sedarea va fi cu masca atunci le spui sa te intepe in timp ce esti anesteziat happy Oricum, cu timpul o sa iti mai dispara frica. Citeste pe net de aichmofobia, te ajuta.