| L2o21 a întrebat:

Am o intrebare, este normal ca la varsta de 12 ani, fetele sa aibă labiile mici in afara labiilor mari si sa fie mai inchise la culoare? Mie imi este foarte rusine, nu ma mai dezbrac nici in fata mamei mele la cat de jena imi este. Si labiile mari sunt un pic lungi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este normala culoarea mai inchisa a organelor sexuale.
Cat priveste masura labiilor mici, se poate rectifica printr-o operatie estetica, desii, multe din fetite sau fete, nu sunt deranjate de acest aspect.
Se pare ca este o anomalie care nu deranjeaza, decat estetic.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si chiar sa zicem ca e anormal, ce ai face? Te duci sa-ti faci operatii? Asa arata zona ta intima (si e cam penibil ca te apuci s-o descrii pe internet). Ce treaba are? Doar nu mergi cu ea la vedere pe strada. Iar cel care ajunge sa ti-o vada crede-ma ca n-o sa stea sa se gandeasca indifferent cum ar arata "hmm ce ciudata e p. Asta". Asa ca terminati-va cu prostiile astea si nu va mai denigrati corpurile fara motiv.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu se considera nici normal nici anormal, e pur si simplu ceva ce foarte multe femei au. Unele sunt deranjate de treaba asta si isi fac operatie ca sa le aduca la marimea la care vor, se poate. Esti mica deocamdata, o sa vezi pe viitor daca te vei simti complexata de treaba asta.

| L2o21 explică (pentru Bondarel99):

Nu ma afecteaza cu absolut nimic, doar credeam ca este ceva ciudat, si imi este rusine ca mama, surorile sau oricine sa ma vada

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este normal, fiecare fata are zona ei intima unica.

| Itanul a răspuns:

Exact cu mama ta ar trebui sa discuti astfel de lucruri!

| SavuLucaYouTuber a răspuns:

Nu afecteaza nimic

| iosifdenis a răspuns:

Eu cred ca sunt chiar sexy mie îmi plac așa și nu este nici o problema dacă le ai așa exista labii și labii