| Ionutmariuo13 a întrebat:

Am o intrebare. Mi-am facut o gaura in ureche acum 4 luni, nu este infectata, nu ma doare nu nimic, insa odata la 1-2 saptamani cand il curat mereu pe cheita cercelului in spatele urechii se strange niste murdarie, asa mai verzurie inspre galben si mai gelatinoasa, de ce se face mereu asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adelina13062014 a răspuns:

Este încă în procesul de vindecare. Îl poți curata zilnic sau măcar la doua zile cu soluție salina ori apa călduță cu putina sare happy. Ideal ar fi fost ca măcar primele zece zile sa îl cureți dimineața și seara înainte de somn. Am septum în nas făcut în urma cu 5 luni, iar când îl curăț mai găsesc mici urme. Nu vreau sa te alarmez, dar e posibil sa ai o mica infecție de asemenea cercelul din ce material este? Ideal ar fi ca în primele luni sa nu fie aur, argint ci inox chirurgical.

| Ionutmariuo13 explică (pentru Adelina13062014):

Este de argint, multumesc