| Eminem2012 a întrebat:

Am o intrebare si vreau raspunsuri urgent! daca fumezi marijuana se vede la analize? [pentru ca acum un prieten de-al meu e la spital pentru ca a fost operat si i sau facut cateva analize si in rezultat iesea ca are ceva substante dubioase... eu stiam ca fumeaza doar iaraba dar vreau sa ma asigur daca e de la ea sau de la altceva :-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Siilvannaa a răspuns:

Ba da se vede.
Si de la un singur fum se vede.
Se vede la analizele de sange.

| Empathizer a răspuns:

Bateria de analize necesare pentru o interventie chirurgicala nu include analize de depistare a marijuanei sau a altor droguri in sange sau urina. Se efectueaza doar analize obisnuite, care nu pot spune daca esti consumator de droguri sau nu.

Dar anestezistul este obligat sa te intrebe despre consumul de droguri, pentru ca unele din ele interfera cu anestezicele si pot aparea probleme in timpul operatiei. O face ca sa stie cu ce te poate anestezia fara sa te omoare, nicidecum ca sa te denunte la politie sau ca sa te parasca parintilor. Fii sincer cu el, e viata ta in joc.

| AlexMsA a răspuns:

Se vede la analizele de sange si urina tot ce bagi in tine. daca au facut un test complet o sa stii tot ce a mai fumat, daca nu vor ramane niste substante dubioase, dar ma indoiesc pentru ca pot reactiona cu medicamentele.

| elisssssa a răspuns:

Eu sunt pe profil de biochimie si stiu ca sa daca a fumat recent substanta activa este prezenta in sange si sunt sanse sa fi iesit la anlize mai ales la analizele de sange iasa tot iniferent daca fumezi sau te injectezi singura diferenta este ca cea injectata iese in procent mai mare si poate fi identificata mai usor in urma analizelor in timp ce in cazul in care fumezi ai sanse sa nu iti iese daca a trecut 12 ore

| AdrianSauca a răspuns:

Nu cred ca se vede... e un fum ca si tigarea... numai ca are alte efecte happy

| StaR97 a răspuns:

Boss daca nu a fumat prea multa nu ii iese, daca a fumat mult ii iese