| Alexutsa_2737 a întrebat:

Am o mare problema! Ma doare foarte tare urecheacrying( Am luat tot felul de pastile si picaturi si ma odare ingrozitoarcrying(. Simt cum mi se zbate, iar cand ma starg in ureche cu betiosorul nu pot sa il introdul mai de loc si la supreafata am un lichid verde. Ce pot face sa nu ma mai doara si ce este acel lichid verde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Du-te le un medic de specialitate. Poate ai ceva la timpan.thinking

| xgd a răspuns:

NU BAGA BETISORUL big grin toti fac aceeasi greseala. ceara trebuie eliminata cu spray, cu betisorul numai rau faci crede-ma. Cere de la cineva o tigara, ii dai foc si cu celalalt capat il bagi in ureche, daca auzi incetisor ca pusca inseamna ca iese curentul si daca ziceai ca e poate sa ai si puroi, baga in ureche un fitil[din vata] cu rivanol.Nu te teme de puroi, nu cred ca trebuie scos afara deoarece sunt globule albe care vor sa distruga infectia, au am stat 3 zile cu puroi la dinte, a durut x_x dar a trecut kiss

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ai facut otita, adica o infectie in ureche. Du te la medic sa te consulte si sa iti dea niste antibiotice. Nu iti mai baga betisoare in urechi nu sunt deloc sanatoase.

| h3r a răspuns:

E posibil "sa te fii tras curentul", iar acel lichid sa fie puroi... Pune ceva cald pe ureche, iar daca suporti pune-ti si 2-3 picaturi de apa calduta in ureche! Chiar daca nu am avut acel lichid verde, simptomele au fost identice si mi-a trecut cu picaturi + apa calduta! ( In primele 2 zile am luat antibiotice). Sper sa te ajute si sa scapi repede de durere, e insuportabilaaaa!

| Gamerita a răspuns:

Pai....in primul rand sa nu mai folosesti betisoare deoarece nu sunt bune happy apoi, in al 2lea rand, poate ca ti.a intrat apa in ureche..consulta un orelist happy

| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Eu zi sa te duci la un dr. orelist URGENT!

| MambaNegru a răspuns:

Mergi urgent la doctor poate ai o boala grava