| Petreai99 a întrebat:

Buna seara la toti am asa o problema de 2 saptamini am simtit ca curgu un fel de lichid din ambele urechi si dupa asta se face ca o coarja si daca o rupa iar curge lichid si se face din nou coarja si la urechea stinga de 2 zile aproape s-a astupat urechea cu coarja si simt ca ma doare tare in locul acela ce poate sa fie si ce pastile pot sa beau pe moment?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Urgent la spital la camera de garda!
Posibil sa ai infectie.

| ioana748 a răspuns:

Sunt niste picaturi de urechi care dau rezultate bune si se numesc Otis t.
Pentru durere, ce stii tu ca functioneaza la tine cand te doare capul sau maseaua.
Paracetamol, lbuprofen, Aulin, etc.
Totusi ar trebui sa te vada un doctor.
Multa sanatate,