Întrebare recomandată | Nicky6Roman a întrebat:

Am o prietena de 12 ani. Vrea sa slabesca cu cafea verde. Este buna pentru copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
36 răspunsuri:
| NightAlngelF a răspuns:

Nu, chiar deloc. Zi sa faaca sport sa alerge pana mea, vezi tu nisite metode de a slabi naturale adica prin sport si o dieta, sa nu mai manance dupa ora 7 chestii de genu. Succes happy

| ZapacitaCita a răspuns:

Nu este buna pentru copii! Cafeaua verde nu este indicat pentru copii mici... Ceaiul petru copii mici este o otrava, afecteaza sanatatea minorilor.Cafeaua verde este indicata numai adultilor...

| ZapacitaCita a răspuns:

Nu este buna pentru copii! Cafeaua verde nu este indicat pentru copii mici...Cafeaua verde petru copii mici este o otrava, afecteaza sanatatea minorilor.Cafeaua verde este indicata numai adultilor...

| 9Rian7 a răspuns:

Cafea facuta din planta de cafea, fie ea prajita, fie verde, fie chiar si decofeinizata, este o otrava pentru nervi, mai ales la copii.
Întreabă medicul de famile sau un nutriționist pentru o dietă bună.