| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb a slabit cineva cu cafea verde? Daca da a vrea sa stiu cate kg, cate cani se bea pe zi si are ceva daca amestec cafeaua verde cu ghimbir proaspat?
PS(As vrea sa raspunda doar pers. Care au folosit cafea verde)
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ceaiul verde face ca sa urinezi des, de fapt nu slabesti doar dai apa mai mult asta e rau pentru rinichi pentru ca se aduna nisip apoi pietre, slabitul e asa 70% dieta, 20 % sport cardio, culturism, 10% gandire pozitiva

| Anna121 a răspuns:

Nu iti garantez ca vei slabi cu cafeaua verde, si eu am cumparat multe lucruri din comert care au promis minuni pentru silueta mea, lucruri costisitoare si nu au avut niciun rezultat, asa ca tot la a face sport oricat de des pot si sa mananc sanatos am ramas. Iti recomand mai bine ceaiul verde, este mult mai ieftin si foarte bun pentru detofixiere, apa plata in care storci o lamaie este la fel de recomandata pentru a slabi, si ghimbirul este foarte bun, ca tot l-ai mentionat, ceaiul de ghimbir.

| Alexandra_Ale_1997_Ig4c a răspuns:

Salut, sincer iti zic eu am inceput sa beau 3 cani pe zi din februarie am slabit dupa o saptamana 3kg, si am consumat doar o saptamana dupa care am inceput de sala ...pana si in momentu de fata beau cafea verde ...am reusit sa slabesc 10 kg 3-4 saptamani ..nu are un gust genial, dar e sanatos sa bei, ti-o recomand