| NebunieLaSecunda a întrebat:

Am o problema cand mananc, mancarea se duce pe caile respiratorii, ce sa fac, sa mananc incet? sa mananc repede? sa nu mai mananc deloc? e doar in mintea mea? ce e de facut, innebunesc din cauza asta...imi este frica sa mai mananc ca ma innec cu mancare si raman fara aer...vara trecuta eram sa ma innec in apa la moldova sa fie vreo ceva de la asta? lamuriti-ma va rog.Multumesc o seara frumoasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fii facut o problema psihologica. Dar trebuie sa excluzi o problema fizica. Fa un consult ORL si o esofagoscopie si daca totul e in regula consulta un psiholog.

| NebunieLaSecunda explică:

Am mai fost pe site-uri si am intrebat, dar pe nici unu nu s-au dat raspunsurile astea...va multumesc mult de tot, sunteti adevarati! o serara frumoasa! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un doctor. s-ar putea sa ai ceva probleme la inghitire.si muschii respectivi nu se mai contracta.parerea mea e sa te duci la un doctor!

| PaNkAkE a răspuns:

Pai su-te la medic nu e normal in mod normal la caile respiratorii se pune un fel de capacel atunci cand mananci pentru ca mancarea sa ajunga in stomac. dar se pare ca la tine exista o defectiune la acel capacel asa ca consulta medicul!