| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, daca ma spal de exemplu astazi pe cap, maine seara o sa fie deja ingrasat, iar poimaine o sa arat ca si cand m-ar fi lins o vaca in cap. Nu m-am spalat niciodata fara sa fie nevoie, de fiecare data o fac atunci cand mi se ingrasa parul. Ce sa fac? (am 13 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ancutsa a răspuns:

Buna! :*

Si eu patesc la fel, mi se ingrasa parul odata la 2-3 zile :-s. Cumpara-ti un sampon bun de la avon ca acolo scrie [ pentru matreata, pentru parul gras... ]
Oricarei fete li se ingrasa parul dupa o anumita perioada.Incearca sa eviti, sa nu mai pui mana atat de des pe el.Seara prinde-l sus. daca te indrepti cu placa, e si normal sa se ingrase imediat a doua zi.
Fa-l cret big grin.

Bafta!>big grin

3 răspunsuri:
| Oktavian a răspuns:

Intreaba de sampunul potrivit de la cei cevind si te vor ajuta.

| KristinnaKr a răspuns:

Mda...pai cand te speli pe cap stoarce putina lamaie sau portocala in sampon.asta recomanda o cuafeza ca am intrebat si eubig grin

| tina1 a răspuns:

Eu am scapat de aceasta problema cu samponul Onescalp de la Nanogen. Mi se ingrasa parul la 2 zile, iar dupa o folosire de 2 luni am ajuns sa nu mai fiu nevoita sa ma spal la 2 zile ci la 4 zile. Va sfatuiesc sa il incercati si nu veti avea nimic de pierdut. Va las id-ul meu pentru mai multe inf. oana_eu2009