| afrodita3333 a întrebat:

Am si eu doua intrebari pentru ziua de azi.big grin 1:Eu ma spal pe par la 2 zile,adica ma spal azi, maine nu, iar poimaine ma spal iar pentru ca parul meu se ingrasa foarte repede.Este prea mic intervalul de timp dintre spalari, ma spal prea des? 2:Are ceva daca dau doar o data cu sampon si nu de 2 ori? Pana acum am dat de 2 ori dar parul meu se curata foarte bine dupa prima aplicare de sampon.Ma gandeam ca il agresez prea mult mai ales ca ma spal si des.

12 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

1. Asa ma spal si eu, din 2 in 2 zile pe par. Adica duminica, marti si joi. Si parul meu se ingrasa foarte repede si nu mi se pare ca-mi dauneaza aceste spalari. Si este necesar sa te speli la par de cate ori este nevoie. Cum ar fi sa ne spalam pe corp 1 data pe saptamana, din cauza ca se hidrateaza prea rau pielea, sau ca se aspreste?!?!
2. O buna perioada de timp am dat de 2 ori cu sampon cand ma spalam pe el, dar dupa ce am inceput sa ma spal 1 data la 2 zile pe par, am considerat ca este de ajuns sa`mi aplic o singura data sampon, pentru o agresare mai usoara a parului

| unknownn a răspuns:

Pai parul nu se ingrasa de la spalare?

| afrodita3333 explică (pentru unknownn):

Se ingrasa si de la spalare dar ce sa fac nu imi permit sa ies cu parul nespalat din casa.Se mai ingrasa si de la problemele hormonale.Am incercat sa il spal si la 3-4 zile si degeaba.

| ZapaciLaa a răspuns:

Eu iti recomand sa te speli o data la 3-4 zile pentru ca te speli prea des. Si eu am avut probleme cu parul, uneori ma spalam zilnic pentru ca nu il suportam. Incearca sa te speli mai rar pentru ca parul o sa se obisnuiasca in timp. Nu conteaza ca te dai de 2 ori cu sampon.
Bafta :*

| Lola23 a răspuns:

E cam mic intervalul...eu ma spal duminica si miercurea si cateodata si vinerea. nu e nevoie sa dai de 2 ori cu sampon, mai bine dai numai 1 data cu sampon si cu putin balsam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu procedez la fel si faptul ca il speli din 2 in 2 zile nu il afecteza cu nimic. Eu ma spla de 2 ori cu sampon specialistii asta recomandau acum 1 an.

| eu4you a răspuns:

Incearca sa consulti un medic de specialtitate.

| violetajustme a răspuns:

Pentru ca te speli prea des ai parul gras! incearca sa te speli la 3 -4 zile daca te vei duce la doctor iti va recomanda sa te speli pentru inceput odta la 5 zile ca sa nu iti mai agfresezi parul si iti va da masti. e bine s ate speli dar nu odata la 2 zile incearca la 3, 4 altfel o sa il strici

| Speedmafia a răspuns:

Pai mai bine te speli de 2 ori pe saptamana eu am parul gras si ma spal 2 ori pe saptamana nu cu samponul nu are nimic doar sate faci bine si sa te limpazesti ata conteaza FUNDA?:S

| iefsul a răspuns:

Eu ma gandesc ca nu are nimic daca te speli de 2-3 ori pe saptamana parul trebuie sa fie totdeauna curat si sa aiba un miros frumos

| Dianna30 a răspuns:

E prea mic intervalul. 3-4 zile e cel mai bine. Incearca sa folosesti un sampon pentru par gras, pe care sa il aplici numai o data.

| Alexutaa45 a răspuns:

Si eu ma spalam de doua ori inainte dar e mai bine odata ptc daca insisti prea mult o sa inceapa sa iti cada si daca te speli la doua zile nu are nici o problema