| Alexsad9711 a întrebat:

Am o problema foarte mare.M-i se ingrasa parul foarte repede ex: azi ma spal, maine imi sta ca naiba si este uleios plus de asta am si parul rar si se cunoaste urat.Eu normal trebuie sa ma spal cam in fiecare zi, stiu ca nu e bine dar ce sa fac daca ma spal doar de 3 ori pe saptamana arat de parca nu l-am mai spalat de 2 saptamani.Ce sa fac? am schimbat si samponul mereu si tot degeaba oare ca am parul rar? sau de la ce?

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Am avut aceias problema, dar am rezolvat-o.
Nu stiu ce sampon folosesti, dar cumparati CLEAR pentru parul gras(crede-ma are un super efect)Inainte cu o ora sa-ti faci baie tamponeaza-te cu vata cu ulei de masline si stai asa o ora si dupa te speli.

| stlucian a răspuns:

Lasa samponul pentru inceput.
Foloseste sapun cu sulf care il gasesti in farmacii.Nu miroase bine dar dupa spalare si o clatire buna cu apa din abundenta un balsam de par rezolva problema.De 2-3 ori pe saptamana timp de o luna ar trebui sa-ti rezolve problema(parul "gras" apare de obicei ca o problema a scalpului/hormonala/alimentatie)

Multa sanatate thumbs up

| thalyslly a răspuns:

Nu pune ulei de masline daca ai parul gras
te speli cu sampon si balsamul il pui doar pe varfuri, iar inainte sa te speli pe cap intro cana pui o lingurita de bicarbonat si storci o lamaie si umpli cu apa si iti pui amestecul pe par, masezi si stai vreo 10-15 min asa apoi clatesti.sau varianta 2 ceam mai buna la mine :ma vopsesc cu henna care este de fapt o vopsea-tratament din plante pe care le amesteci cu apa si stai 4 ore cu amestecul pe cap, odata la 3 luni si nu ti se mai unge in veci

| raresul2003 a răspuns:

Salut! man eu cred ca trebuie sa te tunzi si sa t speli des