| Ilie_Monica_1990 a întrebat:

Am o problema.
De luni in fiecare zi imi este rau. Am senzatia ca imi vine sa vomit dar nu pot. Nu stiu ce pot sa fac, ca sa imi treaca? Daca ma chinui sa vomit, oare o sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa te chinui sa vomiti, ci sa mananci doar ceva usor: fructe, salate de verdeturi, paine integrala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow..stai ușor, dacă ai senzatia de voma și nu poți sa vomiti nu te forța, probabil ca e numai greața.
Vorbește cu doctorul de familie și mai ales cu rudele sa vezi ce spun și ele.
Ia un medicament, o pastila și stai linistita.
Nu sta întinsă în pat ci umbla, plimba-te prin camera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impotriva senzatie de voma iti recomand Metoclopramid.
De asemenea, ai grija la ce consumi, ar trebui sa mananci ceva cat mai usor pentru stomac si mai sanatos.
Atunci cand ti-e sete, iti recomand sa bei apa cu lamaie, dar neindulcita. Daca nu o poti bea asa, poti adauga o lingurita de miere naturala.
Numai bine!