| Anonymous1247 a întrebat:

Imi vine sa vomit! Ce sa fac sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aesir a răspuns:

Incearca o citronada, si deschide geamul sa intre aer curat happy sau un ceai de sunatoare smug

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu v-aţi săturat să postaţi întrebări irelevante? Ce poţi să faci când îţi este rău decât să mergi la doctor, să afli cauza, şi să te tratezi?
Sănătate!

| emima a răspuns:

Lamaie sau ia un metoproclamid

| Cristina_4016 a răspuns:

Ia un metroclopramid sau mananca o felie de lamaie.

| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Vomita, dupa aceea te vei simti mult mai bine.happy
Dar daca tuh nu vrei, mananca o felie de lamaie si va trecehappy

| Matius69420 a răspuns (pentru DiaNa357):

Nu Vreau Sa Borasc. Nu imi place gustul de acid gastric.

| TeoPT a răspuns:

Du-te la baie, bagă două degete pe gât, vomită și s-a terminat calvarul.

Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vomita. Vrei instructiuni?
Lasa pc-ul, culca-te, bea ceva rece, ia un nurofen sau ceva calmant de la farmacie. Poti incerca si lamaia, dar asupra mea nu are efect niciodata...

| Чернобыль a răspuns:

Vomita si gata.
Asa s-ar putea sa fac si eu.

| BadLuckBryan a răspuns:

Bea zeama de lamaie.

| Pufo a răspuns:

Mananca o lamaie

| dany97 a răspuns:

Ca sa scapi complet de chinul asta vomita. daca ti se pare scarbos sa bagi 2 degete pe gat poti tusi de 2-3 ori si o sa iti vine sa vomiti garantat.

| andrajicarean a răspuns:

Pai bea colddres
sau lamaie mie cand imi vine sa vomit ma bag in pat si ma culc. Sau bag doua degete in gura si vomit