| Sahara1900 a întrebat:

Am o problema, deci, eu am entorsa, joi ma duc la control si am piciorul in ghips, pot calca si merg normal insa cand indoi degetul mare sau cand dau glezna in stanga, ma doare rau, ce ma fac? De frica am inceput sa tremur deoarece imi e frica si nu stiu sincer de ce!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e în ghips, cum îl miști totuși?
Dacă tu nu știi de ce îți este frică, noi de unde să știm?

| Sahara1900 explică (pentru sadrian46):

Pai poti sa il misti, sincer, mai bine nu comentai