| noname_4196 a întrebat:

Am o problema medicala.de cateva zile ma doare picioru drept si sub burta in zona ovarelor, am facut si febra si tusesc productiv.

Am avut un tratament pentru tusa dar cand l-am terminat am inceput iar sa tusesc.

Am mers la medicul de familie ma controlat sa vada daca nu am apendicita si a spus ca nu, poate fi si ceva nisip la rinichi dar nu urinez des si nici nu ma doare cand urinez.

Ce ar putea fi? M-am racit? Sau s-ar putea sa fiu insarcinata? Mestruatia trebuie sa imi vina in 3-4 zile iar contanctele sexuale au fost protejate dar poate cumva s-a intamplat.

Ce parare aveti? Rog seriozitate!

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Sa luam lucrurile pe rand:daca tusea a revenit dupa terminarea tratamentului inseamna ca nu a fost eficient si probabil ai nevoie de alta consultatie si antibiotic.
Durerea de ovare si intarzierea menstruatiei, indica probabil o inflamatie si acolo, de aceea trebuie sa te vada un ginecolog care va stabili si daca esti insarcinata sau nu(desi e putin probabil din momen ce te-ai protejat).
Multa sanatate!

| InoKo a răspuns:

In orice caz, nu e in legatura cu rinichii... durerea poate fi evident de la faptul ca in citeva zile trebuie sa iti vie menstruatia. daca aceasta intirzie, inseamna ca ai racit, sau ca sa dezvoltat o inflamatie.Eu am avut o infectie la ovare.si ma durea acolo in zona respectiva. Aveam si dureri de picioare si dureri de cap.Medicul mi-a spus ca adesea aceste simptome sunt de la infectia din organism. O infectie serioasa la ovare e mult mai grava decit ne pare noua.si uneori da dureri in zonele in care ne gindim ca nu are nici o legatura, de exemplu picioarele, si apare si temperatura, care da de stire. Sfatul meu e sa faci o ecografie, acolo o sa arate diagnosticul precis, si desigur o sa stii unde sa mergi, la care medic pentru consultatie. daca o iai din timp, scapi usor.Mult succes si numai bine.

| DanDannn a răspuns:

Sunt multe variante...trebuie sa mergi la medic rapid...nu la cel de familie, la un particular

| crazycolor a răspuns:

Du-te urgent la medic!

| Star4You a răspuns:

Nu stiu!