| 2ochiicaprui a întrebat:

Am o problema si chiar nu stiu cum as putea scapa
Nu stiu din ce cauza am mancarimi si usturimi langa orificiul vaginal si curge secretie mai abundent...sunt virgina

ce unguente pot sa iau de la farmacie...
:Xfunda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Incearca o baie de sezut cu ceai de coada calului. Ai grija, o serie de boli (BTS) se pot transmite si prin colacul de la WC sau prin alte mijloace, nu trebuie neaparat sa faci ceva cu baiatu' care le are.

| Anonim69 a răspuns:

Pai du-te la farmacie sau plafar, o sa-ti dea un sapun d-ala din chestii naturale, cu grau si alte nebunii sau iti da niste plante, sa le bagi in cada la inmuiat, apoi sa te speli cu ele, adica cu apa aia, cu concentratia.

| yanis a răspuns:

Trebuie sa te speli ZILNIC si foloseste si ceaiuri. ginelocologul nu te urca pe capra, iti pune intrebari si iti da un tratament

| Simmy a răspuns:

Draga mea, probabil ai facut vaginita sau stiu eu. ti-i sa deregrat flora vaginala, de aceea ai scursuri banuiesc maronii, ele ajung pe pielea de langa orificiul vaginal, si mai ales dupa ce stai intinsa cand dormi te trezesti noaptea cu mancarimi, acea scursura irita pielea. trebuie sa iei ovule. sa ai o igiena corespunzatoare, nu purta chiloti din material sintetic, si ei provoaca problema aceasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca flagyl sau metronidazol happy sunt pastile si sunt foarte foarte bune

| 2ochiicaprui explică:

Nu mi recomandati sa ma duc la ginegologie ca mi-e frica