| Camiii_8342 a întrebat:

Salut:*
Am o problema si chiar nu stiu cum as putea scapastraight face
Nu stiu din ce cauza am mancarimi si usturimi langa orificiul vaginal si curge secretie mai abundentstraight face
Help me pls!
Fundasigh sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deeeeeebora a răspuns:

1.stai calma am si eu asa ceva
2.nu-i sigur ca ai candidoza sau alt tip de infectie este bine sa faci un consult ginecologic...ai luat in ultima vreme antibiotice? pentru ca acestea pot sa iti aduca o candidoza in caz ca nu ai luat nistatin
3. da, fa spalaturi cu bicarbonat si/sau iaurt
4.va trebui ca doctorul sa iti prescrie un unguent si pe gura niste pastilute antimicotice
4.candidoza tine foarte mult de inunitate.astfel ca sa scapi de ea trebuie sa iti ridici imunitatea cu vitamine A, B, multC, D, E, saruri Mg Ca sau multe citrice legume fructe cereale...succes
ps:recomand sa te ocupi cat mai repede de ea sa nu se cronicizeze astfel vei scapa mai greu de ea

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut o candidoza vaginala, ar fi bine samergi la ginecolog pentru tratament. Pana atunci, ca sa-ti calmezi mancarimile, spala-te cu apa calduta cu bicarbonat( la 1 L de apa pui o lingura rasa de bicarbonat). Multa sanatate!

| vikloth a răspuns:

Nici eu nu stiu de ce, dar stiu ca e scarbos ce spui u aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti las mesajoh go on

| Camiii_8342 explică:

Nu e scarbos vikloth, oricui ii se poate intamplawinking