| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie cu prietenul meu de un an iar eu eram virgina.Acum cateva seri ne-am hotarat sa facem sex. Am facut neprotejat dar nu si-a dat drumul in mne.Am sanse sa raman insarcinata :-s? Imi e foarte teama... Am doar 16 ani. Astept raspunslove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ana_2177 a răspuns:

La fel am facut si prima data...deci doar prima data si am fost ingrijorata dupa, e adevarat ti s-a spus in regatura cu lichidul preejaculator dar nu cred ca ai ramas insarcinata daca nu a ejaculat in tine, totusi te fatuiesc sa nu mai repeti aceiasi greseala deoarece mai sunt si boliile si aceste riscuri...si nimeni nu si.ar dorii sa fie in situatii din astea, mai bine folositi prezervative eu cred ca sunt cele mai bune anticonceptionalele adeseori produc schimbari ale corpului si s.ar putea s ate ingrasi desi oricum odata ce ti.ai inceput viata sexuala schimbari exista multe si chiar fara anticonceptionale cateva kg in plus sau mai rar in minus o sa fie, succes cu prietenul tau in continuare si proatejeaza-te ca sa dormi noaptea linistitabig grin :*:* funda?batting eyelashes

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat are risc de sarcina. daca el este 100% sigur ca nu a ejaculat, atunci ramane un risc cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care erai. Tinand cont ca erai virgina, daca erai in prima jumatate a ciclului menstrual riscul maxim poate merge pana pe la 35%.
Presupun ca ai discutat cu medicul de planning inainte de a face sex neprotejat si ti-a explicat ca masura folosita de voi este rezervata cuplurilor stabile, in viata carora un copil nu ar fi chiar o problema. Chiar nu inteleg de ce ati decis sa folositi aceasta metoda contraceptiva, tinand cont ca tu ai doar 16 ani si nu-ti doresti copii. Adica mi se pare o decizie absurda si ma gandesc care ar putea fi motivele. Presupun doar ca partenerul tau isi doreste mult un copil cu tine, dar totusi esti prea mica pentru asta. In fine, deocamdata nu ai ce sa faci, va trebui sa astepti menstruatia pentru a vedea daca vei fi sau nu mamica.

| Zenithf a răspuns:

Citeste http://www.avort.ro/marturie-ilona.php
Domnul fie cu tine.

| Minnie a răspuns:

Pai daca ti-e teama de ce ai facut-o fara protectie? Inainte nu te-ai gandit la ce va fi dupa? Te consideri destul de matura sa faci sex dar nu destul de matura sa accepti si eventualele consecinte?

| camelya_1945 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramai insarcinata din cauza lichidului preejaculator care il elimina barbatul, fara sa simta, in timpul actului sexual, iar daca tu erai in perioada fertila sunt mari sanse sa fi ramas. Daca nu au trecut 72 de ore de la contact poti lua Postinor 2 sau Escapelle sau EllaOne daca nu au trecut maxim 5 zile, care este mai scump in jur de 100 ron.

| danaalexa a răspuns:

Nu cred. daca nu si-a dat drumul nu. dar vezi sa nu o faca de cateva ori si hai pa apoiwinkingmai bine v-ati proteja... e periculosstraight face

| cossmy a răspuns:

O sa afle ai tai ceva d genu: "o s'avem un nepoteeel!"...pastila d a 2 a zi si daca nu, o vizita urgenta la ginecologwinking

| MeGhosta a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul in tine nu prea credwinking
dar te poti astepta in timp la orice
eu zic ca nu esti tongue
dar iti depeacum sa te protejeziwinking

| StopTheWar a răspuns:

S-a inventat Durex.

| Fredie a răspuns:

Sunt sanse mari sa fi ramas, din cauza lichidului acela de dinainte de ejaculare. Asculta sfaturile fetelor inteligente de pe aici si ia buline rapid. Bye.

| Andreeaツ a răspuns:

Nu ai nici o sansa sa devii gravida daca nu si-a dat drumul in tine dar data viitoare foloseste prezervativul sau pastilele anticonceptionale. Sper ca ti-a fost de foloswinking

| Crisu a răspuns:

Consulta un ginecolog, asa e cel mai bine.ptc exista si posibilitatea de a ramane insarcinata

| daniel_3185 a răspuns:

Garantat ai ramas insarcinata draguta, chiar daca nu si-o dat drumul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca nu erai in perioada menstruala sigur ca nu vei ramane insarcinata
winkingwinkinghappyhappy

| dexy a răspuns:

Mai fratilor unii dintre voi nu vedeti ca fata era virgina?

| BRUNETA_2976 a răspuns:

Buna nu ai ramas dar daca mai faci dupa la fel fara protectie sigur vei ramane deci protejeazata o zi buna