| anonim_4396 a întrebat:

Am o rudă care are are lupus eritematos sistemic avansat,screlodermie pe vasele de sânge, cum poate ajunge la un spital specializat pe aceste probleme?(chirurgie vasculara)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 4evergentleman a răspuns:

Sa îl ducă cu maxima cineva la un spital, are probleme grave, boli extrem de grave, am studiat înainte bolile astea dar de când joc la păcănele habar nu mai am dar sunt boli extrem de grave și chinuitoare, Dumnezeu sa îl binecuvânteze și să ii de-a multa sănătate și viață cât mai lunga.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți merge pe jos, sau cu un mijloc de transport, așa poți ajunge. Ca să afli direcția, mergi la medicul de familie pentru o trimitere.