| Gamingx61 a întrebat:

(am observat asta acum ceva timp)
Azi cand ma uitam la televizor stiam 100% ca nu vad bine. Subtitrarile le vedeam clar, puteam citi, DAR am vazut ca inainte vedeam mult mult mai clar. Mi-am acoperit ochiul drept si cu cel stang vedeam clar, cu cel drept... neclar. mai ca nu puteam citi. (ma uit la tv de la ~3m. Am venit la calculator si cand am ajuns pe desktop mi-am acoperit ochiul stang sa mai verific odata. M-am dat in spate si cand m-am uitat la numele icoanelor de pe desktop cu ochiul drept nu vedeam prea clar ce scrie, totusi puteam citi. oarecum sad
Textul se vedea mai mic in latime.
P.S. De foarte multe ori ochiul drept lacrimeaza si cel stang nu(imi lacrimeaza uneori de foarte, foarte, foarte mult timp - de peste un an dar vedeam bine si nu aveam nici-o problema)

Ce am? Ce sa fac? Unde sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

E clar ca ai nevoie de un control medical la Oftalmologie. Doar asa poti sa te convingi daca ai sau nu ai probleme cu vederea.
Nici tu, si nici noi nu putem trage concluzii avizate, doar nu degeaba exista doctori pe lumea asta!
Dă o fugă până la Oftalmolog, nu doare!happy

| Gamingx61 explică (pentru foxsilver):

Nu le prea am cu astea big grin
Costa ceva sa verifice daca am ceva? daca da, cam cat?

| foxsilver a răspuns (pentru Gamingx61):

Pai costa ceva, ca nimic nu e gratis pe lumea asta!sad, dar nu cred ca poate fi mai scump de 20 Ron.
Sfatul meu este sa te duci la la un magazin de optica, care face si control oftalmologic; te scutesti de timp si de bani.
Pe mine m-a costat anul trecut 100 de Ron, cu tot cu ochelari ( in Bucuresti).
Nu cred ca poate sa fie cu mult mai scump anul asta.