| TrendyHedgehog a întrebat:

Ma uitam pe cateva poze facute cu putin timp in urma si mi-am dat seama ca am ochii asimetrici(cel stang este mai mic).Ma intrebam daca nu am o problema de sanantate avand in vedere ca uneori cand plang ochiul drept lacrimeaza, cel stang ori nu lacrimeaza deloc ori foarte putin.De asemenea si cand urinez lacrimez, sau cand ma uit la o lumina puternica.Nu stiu daca este normal, asta as vrea sa imi spuneti voi.Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Marea majoritate avem asa.Este ceva normal.

| Empathizer a răspuns:

Esti normal. Toti avem un mic grad fiziologic de asimetrie. Si toti lacrimam daca stam cu ochii in soare.

| HoneyPot a răspuns:

Asimetria poate fi de la inflamarea pleoapei in zona glandei lacrimale la un singur ochi. Trebuie sa te consulti cu un oftalmolog, pot fi o gramada de posibile probleme printre care si infundarea canalului lacrimal.