| Cr7adi a întrebat:

Am observat azi ca am trei carii in dintii din spate,dar nu sunt foarte mari, cat costa sa mi le vindece la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Intreaba la sectretariat, daca nu ia adeverinta de elev si cauta un cabinet care accepta si are contract cu casa de asigurari

3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Depinde de oras si de stomatolog
intre 60-90 de lei/carie
dar scoala ta ar trebui sa aiba dentist sau contract cu un dentist si sa la rezolve pe gratis

| Cr7adi explică (pentru thalyslly):

Nu are cel puțin asa stiu...

| thalyslly a răspuns (pentru Cr7adi):

Intreaba la sectretariat, daca nu ia adeverinta de elev si cauta un cabinet care accepta si are contract cu casa de asigurari

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preţurile DEPIND de cabinet/clinică şi de starea în care se află dinţii/măselele respective...

Spre exemplu :
* consultaţie = 50 lei ( la unele cabinete consultaţia este gratuită, dar preţurile sunt mai mari )
* şlefuire/frezare carie = 50 lei/şedinţa ( la unele cabinete aceasta este inclusă în preţul total )
* Obturaţie ( plombă ) = 80-100 lei/bucată, etc.

Vezi diverse preţuri la linkul :
http://www.drbut.ro/tarife

http://www.german-stoma.ro/tarife.html

http://www.cronodent.ro/tarife-stomatologie

Toate cele bune.