| didiii08 a întrebat:

Am puroi la dintii din fata, iar maine urmeaza sa fac o incizie, vreau sa stiu daca doare ..mentionez ca sunt foarte fricoasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fiorella18 a răspuns:

Cere sa ti se faca o anestezie. Cu anestezie nu vei simti nimic. Fara, s-ar putea sa doara dar nu stiu cat de tare, oricum avand in vedere ca taie gingia (daca am inteles bine), nu cred ca durerea va fi insuportabila.

| didiii08 explică (pentru Fiorella18):

.da ..imi va face anestezie! dar mor de frica.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Fiorella18):

Nu crezi ca va fi insuportabila? ia un cutter, cel mai apropiat tip de lama de bisturiu si taie-te pe deget. amplifica senzatia aia cam cu 50. daca suporti gandul unei dureri ca aia, e ok. cu 3 anestezii facute la un doctor foarte bun, o extractie de molar de minte infectat cu puroi m-a durut de am plans 2 ore dupa "operatie". acum adauga si o taietura. nici cu anestezie nu scapi 100% de durerea unei taieturi in gura

| Fiorella18 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ai ajutat-o foarte mult pe didiii08 spunandu-i cat de mult o sa doara, din propria experienta. Frica amplifica mult senzatia de durere. Daca esti linistit si pozitiv, durerea este mult mai suportabila. E adevarat ca eu nu am avut parte de aceasta interventie, am specificat ca nu stiu cat de tare doare fara anestezie dar anestezie mi s-a facut si nu am simtit durere. In plus, eu cred ca noi, femeile suntem mai rezistente la durere decat barbatii, oricat te-ar enerva sa auzi asta.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Fiorella18):

Nu ma enerveaza nimic. frica amplifica o laie. daca sunteti asa de rezistente la durere, ar fi frumos sa fiti rezistente si la realitate si adevar.

| Fiorella18 a răspuns (pentru JohnnyBi):

laughing chiar mi-ai facut seara, sa stii. Cred ca esti un copil. happy Lasa ca o sa treaca (amintirea)...

| JohnnyBi a răspuns (pentru Fiorella18):

Da. sunt copil. am 12 ani si 149 de luni.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat