| anonim_4396 a întrebat:

Am sanse sa ma mai inalt? am 16 ani am 1.72 inaltime 63 kg.Fac sala ( nu ridic deasupra capului ca sa apese pe coloana ). Merg cu bicicleta. Daca ma tin atarnat in fiecare zi de o bara am sanse? ma mai inalt? fac si cateva exercitii de stretching acasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Nu prea mai cresti de acum inainte. Poate un centimetru, doi maxim. Teoretic vorbind cresterea este incheiata la 21-22 de ani, practic intre 17 si 22 de ani se creste cel mai putin. Dar nu ai motive sa fii complexat. Gandeste-te ca Napoleon, Sarkozy, Putin a fost/sunt mici de inaltime, mai mici decat tine. Deci personalitatea si succesul conteaza! :-)

| tdbmarius a răspuns:

Ai sanse.Incearca sa faci sarituri la cos cu mingea

| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Da ai sanse.Cel putin pana la 25 de ani ai sanse sa fi mai inalt

| GabiD10 a răspuns:

Da te vei mai inalta pana la varsta de 18-20 de ani si la 1.72 cat ai tu este numai cine dar sigur o sa te mai inalti.