| alyn2010alyn a întrebat:

Am si eu o amtrebare ieri am fumat cu un prieten de al meu am doar 13 ani si eu stiu sa fumez dar din greseala am anghitit un fum oare se poate antampla ceva? si sa stiti m-am anecat rau de tot se poate antampla ceva vreau un raspuns repede plzzz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Buna!
Crezi ca fumatul iti face bine?
Pai, 95% din prietenii mei fumeaza.
Cunosc un baiat care fumeaza de 2 ani, insa nu fumeaza bine, cu toate ca el zice ca stie sa fumeze.
Fumul trebuie inghitit pana in plamani, asa cum ai facut tu. Daca il tii in cavitatea bucala de fiecare data cand fumezi, ai riscuri mult mai mari de a face cancer la plamani.
Cel mai bine pentru tine ar fi sa te lasi de fumat pentru ca nu castigi nimic altceva decat moarte lenta, miros de tigara pe piele si pe haine, dependenta si probleme financiare.
Daca vrei sa te lasi de fumat, pune putin scrum de tigara dimineata, cand te trezesti, intr-o cana cu lapte, amesteca scrumul cu laptele si bea-l.
Te va ajuta foarte simplu sa te lasi de fumat si daca inurmatoarele zile ai pofte de tigara, mai incearca metoda cu laptele.
Pa, pa!

| crytical a răspuns:

S.a intamplat deja, te.ai inecat si atata tot, n.are ce sa se intample mai mult de atat nu iti fa griji

| msdro2 a răspuns:

Nu stai calma nu se intampla nimic dar trebuie sa bei putin mai multa apa si mai bine nu mai fumaaa. sper ca te-am ajutat

| EnjoiProSkater a răspuns:

Bv alyn maine o sa mori doar de la un fum in piept laughing laughing nu mai speriati copilul laughing nu patesti nimic de la un fum. funda plz

| alinius a răspuns:

Mai copile, nu vezi ca te contrazici singur...laughing))) "si eu stiu sa fumez", asta nu e nimic, dar cand incepi sa intrebi de 10 ori"oare se poate intampal ceva, oare se poate intampla ceva"
Iti zic eu, ca poate, de la un fum morirolling on the floor))
Bai baiatule, stai ma in banca ta si vezi-ti de carte, nu te mai incurca de la 13 ani cu tigari si alte chestii. Invata sa scrii corect si apoi apucate de fumatlaughing))
Nu ti se poate intampla nimic de la un fum, stai calm, nu te mai agita atatlaughing)

| AnDrEyUzA_5388 a răspuns:

Nu se intampla nimic dar mai bine nu mai fuma