| PrivesteCatreCer a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru barbati mai ales. Am 18 ani si de vreo 2-3 saptamani urinez mai des, si gasesc urme de urina pe chiloti mai mereu, e posibil sa am prostata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cu siguranta ai prostata, toti barbatii au happy
Poate ai racit, ia niste medicamente. Nolicin de exemplu, o pastila la 12 ore.

| Violleta2022 a răspuns:

De sters la cuc, ai incercat? Dupa ce urinezi, bineinteles!
Sau asta nu stiai?
Macar nu se mai scurge in chiloti ultima picatura.
Cat priveste urinatul des, tine de cat de multa apa sau lichide bei in ziua respectiva.

| JackR a răspuns (pentru Violleta2022):

big grin Este o lege din seria "amendamente la Legile lui Murphy", care spune ca nu conteaza cat o stergi, scuturi, centrifughezi etc., ultima picatura tot in chiloti ajunge.

| Violleta2022 a răspuns (pentru JackR):

Tu invata sa o stergi ...si mai reduci din picaturile care se scurg happy

| xerxes1 a răspuns (pentru JackR):

DonaAlba este experta in mecanica auto si cum sa te stergi la cuc.
Oare de unde atata experienta?

| JackR a răspuns (pentru xerxes1):

Si in turism, vezi o "disputa" pe care o avem pe alt topic. happy Si are lipsuri mari in sectorul umor, daca nu face distinctie intre o chestiune serioasa si o gluma, ca cea de mai sus. Dar, in fine, cine suntem noi sa comentam?

| xerxes1 a răspuns (pentru JackR):

Corect.
Poate are si cucul mai mare.

| relian a răspuns:

Prostata este un organ cel au toti barbatii, deci daca ani avea cam naspa zic eu laughing Si nu vad legatura dintre prostata si faptul ca tu faci in pantaloni laughing sau cu urina.Vezica urinara este alt organ sau cum sa le zic n-are in comun cu pristata decat un canal in care isi deverseaza secretiile atat. Poate voiai sa intrebi daca ai o boala ceva la prostata, care sa afecteze vezica urinara. Posibil, dara daca nu te doare nimic atunci ar trebuie sa consulti un urolog ceva, faci un test simplu de urina si se vde daca ai o infectie, cel putin asa se face pentru inceput.Deci baga o programare la doctor si dupa stii cum stai.Bafta aaaa si pune mana pe o carte de anatomie sau ceara pe net daca tot stai pe aici inainte sa postezi ceva sa stii cei aia prostata, cei aia urina si de unde vin.Scuze spre sa nu ma injuri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic, poate ai prostatitã acutã, esti prea tânãr dar se poate sa fi rãcit.