| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema...cum as putea sa scap de cosurile dupa spate? am folosit mai multe creme date de doctori dar nimic... ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Solutie de oxacilina in ser fiziologic (1 capsula de oxacilina dizolvata in 5 ml (o fiola) de ser fiziologic. In marea majoritate a cazurilor functioneaza excelent.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

@ShaKuri: te dai pe zona afectata de cosuri. Cosurile apar din cauza infectarii unor zone unde metodele imunitare nu ajung. Oxacilina functioneaza impotrica acelor microorganisme.

| ellene a răspuns:

Nu stiu ce fel de cosuri ai pe spate dar incearca sa te duci la plaja. Poate se mai usuca de la soare happy. Stiu pe cineva care a scapat cat de cat cu plaja si o crema oarecare... plus de asta o sa ai un bronz fain.

| ShaKuri a răspuns:

Si solutia de oxaciliena in ser... te dai cu ea pe spate? sau inghiti?

| emy_5418 a răspuns:

Si eu aveam probleme cu koshurile...incearca cu frunze de aloe. cu acel likid sa te ungi...stii k ajuta!