| blueeyes_3450 a întrebat:

Cum as putea sa scap si eu de cosurile de pe spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Draga mea,

Tatal meu avea si el cosuri pe spate. Si le storcea, si le storcea thinking de fapt mama ii le storcea. dar, degeaba thinking
S-a dus la farmacie si i-a dat un fel de gel sau crema. du-te si intreaba o farmacista.este foarte bine.
Ai cosuri mari? sau mici? ca sa ii specifici farmacistei.

Hmm, du-te chiar azi la farmacie thinking Bye :*

| angella1972 a răspuns:

In primul rand foloseste sapun bland, gen dove sau altceva care sa contina si crema.in al doilea rand, clateste bine pielea dupa fiecare baie, daca raman urme de sampon sau sapun pielea reactioneaza.renunta pe cat posibil si la balsamurile de rufe, posibil sa ai chiar o reactie alergica.

| PastilutzaColorata a răspuns:

Cosurile dispar singure dupa un anumit timp nu te mai stresa (fara violenta sau graba) adica stresare incearca sa te odihnesti si sa nu te mai faci cu machiaje creme farduri rimel si multe altele de aceea se mai fac cosurile sau chiar de la prima dragoste!