| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap de cosurile de pe piept si spate? Nu pot purta bluze decoltate sau cu spatele gol...am folosit ceva creme dar...nimic. sad

Răspuns Câştigător
| dulshe a răspuns:

Si eu aveam tot asa,
inainte nu consumam apa ci numai sucuri cu aciduri din astea si am tot citit si am renuntat de tot la suc si de acum o luna beau numai apa. big grin Nu mai am deloc cosuri...aa si mai folosesc niste servetele(cand imi iesse vreun cos ma dau si a doua zi nu-l mai am) numai ca mi le-am cumparat din Spania, sunt ffff bune, cand plec in Romania am sa-mi cumpar vreo 3 cutii sa le am, si costa numai 3€ cutie cu 60 de servetele. Se numesc ERIDOSIS ca poate ai pe cineva acolo si iti trimita.

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Am avut si eu, dar am scapat de ele.happyFa un ceai de galbenele sau de musetel si aplica-l pe jonele cu cosuri.happy Schimba maieul de corp mai des si odata la 2 zile fa cate un dus.happy
Sper ca acest sfat sa iti fei de ajutor.Succes!winking

| Irina a răspuns:

Am patit intr-o perioada, de la prea multa ciocolata, sa imi iasa si mie pe spate. Am stat la soare cat sa ma inrosesc putin in 2 randuri si mi-au trecut fara sa mai apara.

| dulshe a răspuns:

Npc, sa-i zici sa-ti aduca vreo 2 cutii ca sunt ff bune, eu eram plina si ma ingrozeam cand ma uitam cum arat acum nu mai am probleme deloc.

| dulshe a răspuns:

Aaaa si servetelele se cumpara de la farmacie

| claudya a răspuns:

Incearca un tratament cu ipl ( salonul Slimart ) in Bucuresti

| tukhey23 a răspuns:

Draga Oana, iti recomand sa mergi la plaja.Am auzit ca daca te bronzezi se usca acele cosuri si cad. Dar cu timpul apar iarasi.
Cu timpul, scapi definitiv de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am o verisoara acolo si de curand trebuie sa vina, merci mult... dulce...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha, multumesc multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Te-ai gândit la o posibilă infecție a pielii?
Mergi la un medic dermatolog pentru investigații și tratament.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut si eu si am folosit de la farmacie " zineryt" e foarte bun... dupa aprox 1 luna mi-au trecut happy sper sa functioneze si la tine. succeswinking

| allexa a răspuns:

Cel mai bine e sa consulti un dermatolog... el iti va spune ce sa folosesti...de exemplu eu am folosit foarte multe produse ...creme, geluri si niste servetele tot la fel aduse din Spania (dar nu imi aduc aminte cum se numeauthinking) si nu mi-au trecut pana cand am fost la dermatolog si folosesc o crema(skinoren) si daca are asigurare (medicul) nici nu vei plati consultatia si iti va da si reteta gratuita ...asta daca esti eleva...