| bleakk a întrebat:

Am si eu o problema minora. Am 18 ani,si nu mi-a dat aproape deloc barba,insa pe la obraji (putin deasupra locului unde ar trebui sa apara barba) am de ceva timp cateva fire de par destul de evidente cu o tenta mai inchisa. Si intreb, de ce mi-ar aparea par mai sus de locul unde ar trebui sa apara barba?
Mentionez ca nu am dat cu lama pe acolo. Cu ce as putea lua acele cateva fire de par. Sunt cam 4-5. As putea sa le smulg cu penseta? Este recomandat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, folosește penseta dacă-s așa puține.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Vor creste mai greu sau deloc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru bleakk):

Mai greu.