| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o untrebare... este posibil ca ciclul menstrual sa intirzie la o femeie? si din ce cauza intirzie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Da....stresul, raceala, oboseala fizica sau psihica, asta in afara unei alte probleme de sanatate

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil. Intarzierea se datoreaza unor dezechilibre hormonale, unei suferinte a ovarelor sau unei sarcini.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, sigur ca este posibil, poate sa intarzie datorita dereglarilor hormonale, sau a altor probleme ginecologice.

| mioara a răspuns:

POTI AVEA O ANEXITA NE TRATATA

| Krina a răspuns:

Sigur ca este posibil! Cauzele pot fi diverse, de la dereglari hormonale(cauzate de stres, unele medicamente, lipsa activitatii sexuale...etc) pana la ricul unei eventuale sarcini.Ar trebui sa mergi la un ginecolog daca problema persista 2 luni consecutiv.

| kitiku a răspuns:

Poate intarzia si datorita stresului, unei boli cum ar fi gripa, sarcinii sau e o dereglare care a aparut spontan si care disparea la fel de repede. cel mai bine e sa intrebi ginecologul

| ricky a răspuns:

Pai i destul de normal mai ales daca esti supusa la stres sau daca ai o varsta mai frageda

| alexutza_4406 a răspuns:

Este foarte normal ca ciclul menstrual sa nu fie regulat pentru ca corpul unei femei nu este o masina care merge perfect. Nu stiu de cat timp ai tu ciclul, dar la inceput este foarte normal ca ciclul sa nu fie regulat inca, pentru ca corpul tau inca se formeaza. Daca ai deja de ceva timp ciclul, acesta poate intarzia din cauza multor factori, cum ar fi stresul, o alimentitzie rea, emotile, etc.
Sper ca te-am ajutat putin cu intrebarea care ai formulato, oricum ma gandesc ca pe internet sunt raspunsuri mult mai bune la ceea ce ai intrebat tu.