| claudiuDK a întrebat:

Am un catel de rasa bichon nu stiu ce sa ii mai fac a racit si nu isi mai revine ati pute sa imi dati un sfat
a si apropo vomita dar nu mananca nimic va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Mergi la o Farmacie Veterinara.
Fiecare oras are cel putin o Framacie Veterinara( pentru animale)
Vei gasi acolo produse pentru orice problema are catelul tau.
Si farmacistii de acolo te vor ajuta. Poti merge cu catelul daca vrei.
Vanzatorii de la farmaciile veterinare au terminat medicina veterinara, si isi vor da seama ce are catelul daca le spui simptomele.
In rest poti merge la medicul veterinar(dar cam te costa)
Succeshappy

| Classy a răspuns:

Du-l repede la un veterinar! Daca e mai micut, poate sa se complice situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la veterinar

| AlleSss a răspuns:

Du-l la veterinar.Si daca nu are vaccinul facut ai face bine sa il faci.Tu n-ai ce-i face acasa. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| lorelay8 a răspuns (pentru AlleSss):

Ar trebui sa-l duci la veterinar pentru ca daca il tii acasa il chinui si ii vei agrava si problema. asta e singura solutie!

| Alex4322 a răspuns:

Du-l repede la veterinar! E periculos daca nu mananca ca poate deveni subnutrit sa isi piarda din musculatura, poate sa moara! Si nu e dine nici sa vomite sau sa nu fie activ!

| razvy99boy a răspuns:

Du-l la veterinar e raceala uh nu ai cum sa il ajuci pentru ca nu esti specializat in asa ceva se va face bine asa ca pe viitor pe timp de iarna sa ii cumperi o bluza de coorpp big grinbig grinbig grin

| claudiuDK explică:

Ms de sugestii
Chiar asa am facut am mers la medicul veterinar si i-am spus simptomele si i-a facut o injectie si a doua zi era vesel si din nou jucaus... oricum mersi mult THANKS