| DaNuT3191 a întrebat:

Am un prieten care sta cu o fata care e bolnava de hiv sida! Ea a avut la gura niste bube din cauza vantului si sa sarutat cu el. Daca a inghitit sange de la ea se pote imbolnavi si el? Acuma sta cu foarte mare frica. Asi dori un raspuns de la cineva in domeniu sau ceva de genu asta care ar sti. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alistair a răspuns:

Virusul HIV se transmite prin sânge, spermă, lichid cefalo-rahidian și lapte matern. Ca poartă de intrare pot funcționa răni proaspete, sângerânde din mucoasă sau răni nevindecate sau insuficient protejate de pe oricare parte a pielii corpului. Deci daca a inghitit sangele ei este posibil sa se fi imbolnavit si prietenul tau. Eu sugerez sa se programeze pentru un test.

| Alex_Ionescu_1983 a răspuns (pentru Alistair):

Buna seara, am si eu o problema, care ma macina de ceva timp.Eu la mare, anul trecut, 2016, am stat in apartemt cu o femeie de 40-50 de ani,aceasta si a lasat slipul in baie,slipul era complet uscat,eu am bagat penisul in slipul ei,si am frecat slipul de capul penisului, in spate, partea care vine la fund, s-a putut observa o usoara urma de fecale, cum se mai face pe chiloți.Am observat si am bagat penisul in fata, in ambele locuri, slipul era complet uscat.Stiti daca as fi putut sa iau sida, in fata nu era sange, era curat.

8 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Ma tem ca riscul e foarte mare de a se fi imbolnavit si el.

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Doamne ajuta sa nu se fi imbolnavit
numai bine!

| Buggy a răspuns:

Mama e doctor si am intrebat-o si nu pot decat sa-ti spun ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putea sa nu aiba chestiile alea la gura si sa aiba sida.si tot se inbolnavea facand sex.cine spune care si de la cine a luat? de aia e bine sa faci sex cat de mult, si cu oricine.nu mai poti da vina pe nimeni.si nici ceilalti pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic ca se poate. http://sp2.ro/019926

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa scoata hivu cu seringa prin capu €==8winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles ca se poate