| killer1 a întrebat:

Prietena mea avea o taietura pe mana si eu am sarutat-o in locu ala si aveam un pic de sange pe buze si se poate sa fi inghitit foarte putin...se poate sa ma imbolnavesc de la asta sau altceva de genu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

Daca e sanatoasa din toate puncete de vedere nu ar trebui sa ti se intample nimic

| GregHouse a răspuns:

Daca dupa taietura locul a fost infectat de microbi, lucru destul de posibil (nu e insa nicio problema, avem globule albe happy ), este posibil ca microbii sa fi trecut si la tine. Dar nu vei pati nimic. Asta, bineinteles, in cazul in care prietena ta nu avea nicio problema de sanatate inainte.

| danbnz a răspuns:

Vampirule... daca are sida ai incurcat-o