| Oxigen222 a întrebat:

Am varicela de 2 saptamani si bubitele au cruste si apoape toate au cazut insa parintii nu ma lasa sa ies afara.Pot iesi afara chiar daca mai am cateva bubite care nu au picat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ieși afară la vindecarea completă!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Teoretic, dupa 14 zile nu mai esti contagios.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Atât timp cât nu au căzut TOATE acele cojiţe/scoarţe eşti contagios şi NU ai voie să mergi afară!

Vezi alte detalii şi la linkul :
http://dr.herdea.ro/medicale/61/varicela

http://www.sfatulmedicului.ro/varicela

Toate cele bune şi multă sănătate.

| bella19 a răspuns:

Nu.Pot aparea complicatii.