| StefanDrg a întrebat:

Am visat intr-o noapte ca mi-am rupt (fracturat) piciorul stang, iar de la acel vis, in fiecare zi traiesc cu senzatia ca, chiar imi voi rupe piciorul si merg cu grija si nu mai alerg deloc, de teama, imi e frica sa nu patesc asta.Va rog ajutati-ma daca stiti cum scap de senzatia asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jessicathiemann a răspuns:

Nu te mai gandi la asta, un vis poate semnifica altceva decat arata visul, visele nu pot prezice, ele pur si simplu redau ceea ce ai vazut sau facut in viata reala. Poate in ziua respectiva ai vazut pe cineva cu o dizabilitate sau ai vazut vreun accident care te-a macinat, insa nimic nu ti se va intampla, sanatate!

| StefanDrg explică (pentru Jessicathiemann):

Sper ca nu se va intampla nimic. Iti multumesc pentru raspuns happy

5 răspunsuri:
| MistretulPufos a răspuns:

Eu mi-am rupt mana vara asta laughing, apoi am facut o contuzie puternica la cot si a durut mai rau ca fractura laughing

| buffa a răspuns:

Nu crede. Si gata. Uita. Daca ne-om potrivi de fiecare data sa visam ceva ciudat nu v-om trai normal.

| Anonymy05 a răspuns:

Incearca sa alergi fara frica, ca sa iti recuperezi increderea.

| Corina_Stefania_1999 a răspuns:

Încearcă sa asociezi aceasta teama cu altceva, de fiecare dată când îți e teama, imaginează-ți ceea ce îți place cel mai mult sa faci sau ceva te liniștește dar niciodată nu te lasă prada fricilor. Mai poți încerca și sa o înfrunți, când ai senzația în mine ca tu cazi, nu te opri mergi înainte.