| Safire17 a întrebat:

Am voie da mananc dulciuri, mai exact ciocolata in timpul menstruatiei, adica are vreo legatura una cu alta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felix65 a răspuns:

De ce sa nu mananci, daca asta iti cade bine! Nu am auzit de vreo interdictie in acest sens.

| Felix65 a răspuns (pentru Felix65):

Multumesc pentru fundita! In viata,sa stii, totul este permis in limitele bunei cuviinte si daca nu exagerezi! Sa-ti fie de bine ciocolata, dar nu uita sa mananci sanatos si sa faci miscare! De asemenea sa bei multa apa!

15 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Doar că o să sângerezi ciocolatiu... așa se face Nutella. Hrănesc vaci cu ciocolată și le colectează menstruația.

| ombladon a răspuns:

De unde le scoateti?laughing

| pwp a răspuns:

Nu,absolut nicio legatura.

| Titanos a răspuns:

Nu

| dreamgirl94 a răspuns:

E chiar recomandat.ca din cauza la pierderea de sange se mai intampla sa ametesti si asabig grin plus ca nu se pune pe tine.de obicei cand esti pe stop dai jos 1-2 kile:*

| Joey95 a răspuns (pentru Kazimir):

Din majoritatea raspunsurilor tale, trag concluzia ca esti un mare BOU, si un mistocar. Du-te de pe TPU, si fa misto la tine pe deal.

| Kazimir a răspuns (pentru Joey95):

Din răspunsul dat trag concluzia că ești o labă tristă/tăran/****/băgător în seamă/ieftin/analfabet/virgin/rușinos/fără prieteni/etc care nu știe ce înseamna trolling sau sarcasm care a fost născut într-o familie mai joasă în societate decât țiganii care consumă etnobotanice cu kg pe lună. Că m-ai făcut bou sau miștocar nu mă deranjează, că te-ai născut mă deranjează.

| Joey95 a răspuns (pentru Kazimir):

Nu ma mai injosesc sa continui, cel mai destept cedeaza.

| Kazimir a răspuns (pentru Joey95):

Păcat, am crezut că ai ideei în special înjurături. Sper să se ia netu la satul tău mic.

| Joey95 a răspuns:

Nu am "ideei" sad. Adica, am idei, da nu are rost sa-mi bat capu' cu tine, ca mna, nu meriti, esti la un nivel. sub limita normalitatii. Salut.

| katahd01 a răspuns:

Da ai voie sa mananci ciocolata
da ai voie sa faci sport daca nu te doare prea tare burta
da ai voie sa faci baie
da ai voie sa atingi bebelusi
doar cateva mituri legate de menstruatie cu raspuns

| LadyStarlight03 a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta, poti manca linistita! :*