| fyfy3 a întrebat:

Am voie sa fac ed.fizica in timpul menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| camryn a răspuns:

Da, poti sa faci, insa ai grija sa nu te patezi. Acum depinde de tine, daca n-ai chef de ed. fizica, poti sa folosesti asta ca pretexthee hee.
Si ca sa-ti dau un pont, mersul pe jos/plimbarile in aer liber in perioada asta atenueaza mult durerea menstruala (asta daca ai dureri). Daca stai in pat, e mai rau, asa te concentrezi mai tare asupra durerii...

| Doηηa a răspuns:

Normal ca nu!

| iloveunicorns a răspuns:

Nu, normal că nu! Se poate pornii mai rău, şi să vină in cantitate foarte mare, şi te poţi păta, şi te faci dracu de ruşine la şcoală...Stai pe bară.

| MarrieMarie a răspuns:

Eu am facut ed fizica in timpul menstruatiei si nu s-a intamplat nimic

| Roxana6277 a răspuns:

E adevarat ca se recomanda uneori sportul in timpul ciclului menstrual caci ajuta la circulatie dar te poti pata si se poate prelungi durata.

| Didi908 a răspuns:

Da ai voie

| Andreutzaaandreea a răspuns:

Da te ajuta, pe langa faptul ca scapi mai repede

| Crissena a răspuns:

Ai voie, depinde insa de cat de rau iti este. eu pe perioada liceului aveam multa intelegere de la profesor si scutea fetele din cauza marelui disconfort din "acea" perioada.

| innutza99 a răspuns:

Nu prea