| eni a întrebat:

Antena wireles dauneaza sanatatii? Daca este in functiune si se afla in camera unde dorm.Are efecte asupra organismului uman?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Echipamentele wireless folosesc unde radio de frecventa mica. Iar in camera gasesti si unde radio de alte frecvente mai mari: posturi de radio, transmisiuni gsm, etc.
In medicina nu exista nici un studiu care sa afirme ca sunt daunatoare.

2 răspunsuri:
| eni explică:

Sper ca e adevarat deoarece se afla in camera copilului si n-as vrea sa-l afecteze.Multumesc pentru raspuns.

| nycole a răspuns:

Nu este recomandat sa ai in casa campuri electromagnetice. Iti poate afecta sanatatea in timp.