| EuSuntAnonima a întrebat:

Ar suna ciudat. big grin Am buzele crapate. Cu ce as putea sa ma dau? Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Ma refeream la vaselina cosmetica, care este folosita in aproape orice crema sau balsam de buze. Uite aici:http://sanatate.acasa.ro/......12482.html

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Buzele crăpate indică o deshidratare, consumă lichide minimum 2 litri pe zi și aplică pe ele ulei de migdale dulci.
Evită frigul.
Pa, pa.

| anss23 a răspuns:

Cu balsam de buze sau vaselina. Daca nu ai una din astea acasa poti sa te dai cu putina miere.happy

| KeshaTikTok a răspuns (pentru anss23):

Cum ma cu vaselina?

| KeshaTikTok a răspuns (pentru anss23):

Aaaa, atunci scuze!

| anss23 a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Ma refeream la vaselina cosmetica, care este folosita in aproape orice crema sau balsam de buze. Uite aici:http://sanatate.acasa.ro/......12482.html

| Estera123 a răspuns:

Cea mai buna este mierea. Dar daca nu ai, poti luat orice balsam pentru buze cat mai naturat si gras.

| KeshaTikTok a răspuns:

Da-ti cu balsam de buze sau strugurel. Cateva zile la rand. Si bea multe lichide, cat se poate de sanatoase.

| eulliric99 a răspuns:

Incearca cu miere de albine sau un balsam de buze.

| EuSuntAnonima explică:

Nu am miere laughing