| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui sa merg la medic daca am avut ieri un atac de panic ingrozitor din cauza ca am fumat prea multa marijuana? Pot reveni atacuril de panica acum si daca nu sunt intoxicat? Imi este foarte frica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Atacul de panica se datoreste tocmai intoxicatiei acute cu marijuana --- citeste :http://www.sfatmedical.ro/......u_cannabis
Nu-ti strica sa citesti si despre efectele, pe termen lung, asupra organismului:http://www.sfatulmedicului.ro/......rinti_7426

| AdelinaC a răspuns:

Acum nu, dar daca se mai repeta va trebui sa consulti un psiholog.

| Kaℓi a răspuns:

Poate daca iti este frica te lasi...

| T0T a răspuns:

In Romania este interzisa Marijuana. Iti recomand sa te duci la doctor. O sa te ajute. Dar dupa o sa platesti o amenda cel mai probabil daca esti minor.

| Dorueraluat a răspuns (pentru T0T):

Esti exemplu bun de persoana incuiata. Ce legatura are problema mea cu faptul ca marijuana este interzisa? Faptul ca este interzisa este cea mai mare porcarie din simplul fapt ca alcoolul este mai daunator.

| T0T a răspuns (pentru Dorueraluat):

Pai are legatura mai desteptule. Tu vrei ajutor, ajutorul vine de la insitutiile statului care normal ca vor sesiza si politia. Fa ce vrei. Eu ti-am spus legea. De ce sunt incuiat ca ti-am spus ce vei pati? Poti sa continui asa, treaba ta. Ma doare in dos de viata ta.

| Dorueraluat a răspuns:

Am mai fumat de cateva ori marijuana si m-a prins bine, dar acum este prima oara cand imi cauzeaza un atac de panica.

| sorinel22 a răspuns:

Acea panica ți-o da faptul ca crezi ca se întâmpla ceva daca ai fumat si eu am fumat. Nu am avut nimic doar Bea apa multă si iti va trece acea panica sau andestete ca nu e nimic ca nu se întâmpla nimic