| anonim_4396 a întrebat:

Ieri toata ziua m-am dat in scranciob si seara mi-a venit sa vomit! Dimineata la fel si am mai mancat cereale Nesquik DUO si mazare si poate ca cerealele sau mazarea sa-mi fi facut asta? Ce ceai sa beau pentru a imi reveni? Ceai verde, menta sau coada soricelului? Fac atac de panica deoarece imi e frica tare! Sa imi fac griji? Funda! P.S:Am 12 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xgd a răspuns:

Ceaiul de menta e bun pentru greata...Sau o tableta de metocopramid [daca nu esti alergica]. Ideea e ca lapte si mazare nu e o combinatie prea buna, nu stiu cum de ti-a placut :]].

| anonim_4396 explică (pentru xgd):

Da...dar nu le-am mancat deodataAm baut un ceai verde de la plafarie si cred ca baeu si de menta! Te pup!

1 răspuns: